Puiduhooldus

34 aastat kogemust.

Kuidas hoolitseda meie mööbli puidu eest, et see püsiks värske ja atraktiivne?

Puitelementide oluline omadus on nende tundlikkus ilmastikutingimuste, näiteks päikesevalguse, tuule ja niiskuse suhtes. Puitu ei ole võimalik 100%-liselt kaitsta, et see ei alluks loomulikule vananemisprotsessile püsivalt ja aastaid. Et laudade välimus püsiks pikema aja jooksul värske, kaitseme neid tootmise ajal lakkimise või õlitamisega. Siinkohal tasub lisada, et meie pakkumises olev puit jaguneb järgmiselt:

  • Euroopa okaspuit - pehme - kaitseme seda eri värvi lakiga (vt "puidu värvipalett" vasakul).
  • eksootiline puit - kõva - kaitseme seda impregneerimise ja seejärel õlitamisega.

Euroopa okaspuit - pehmeLakitud okaspuit säilitab oma esialgse välimuse kauem, erinevalt õlitamisega kaitstud eksootilisest puidust. See on tingitud sellest, et lakk on püsiv kattekiht ja õli peseb välja ja imbub puidu struktuuri. Okaspuupuidu struktuuri tõttu ei tehta aga hooldustöid, kui puit on kulunud (lakk on lõhenenud, mehaanilised kahjustused), kõik kulunud lauad tuleb välja vahetada. Hooldusprotsess eksootilise puidu puhul on erinev.....

Eksootiline puit - lehtpuit

Kuigi eksootiline puit tuhmub kiiremini kui lakitud puit, on selle tekstuuri tõttu võimalik seda hooldada ja taastada selle esialgne värskus. Eksootilisel puidul on loomulik kalduvus "juua" õli, mida saab ka vihmaga ära pesta. See paneb väliskihi paljaks kõrbemisele - päikesest tingitud kuivamisele. Seetõttu on oluline meeles pidada, et puidu eest tuleb hoolitseda, õlitades seda regulaarselt. Puidu erineva hooldusastme tõttu soovitame kahte lahendust:

  • Puidu puhul, mis on veel värske välimusega, puhastage kuus kuud pärast ostmist laudad (vesi koos nõudepesuvahendiga) - et õli ei seguneks mustusega - ja seejärel õlitage nähtavad pinnad. Seda protsessi tuleks korrata iga 6 kuu järel. Sellest piisab, et puit näeks kaua aega hea ja intensiivse värviga välja.
  • Teine juhtum on siis, kui lauad on juba halliks ja tuhmunud. Siin algab töö liivapaberiga lihvimisega (kõigepealt jämedama teraga, nt 180; seejärel peene teraga, nt 240/300), kuni hall kate on eemaldatud; ideaalis tuleks lihvida nähtavad pinnad, st ülemised/külgmised pinnad - et laudasid mitte lahti kruvida; laudade tagasi kruvimine nõuab harjutamist ja on aeganõudev; seejärel tuleks peale kanda impregneerimiskihti, millele järgneb õlikihi.

Allpool on näidatud sama seeria lauad pärast hooldust (lihvimine ja õlitamine) ja enne hooldust.

  • Iga laud nägi algul välja nagu pildil, millel on number 1. Neid laudu ei ole hooldatud ja need on olnud pikka aega (umbes 2 aastat) väliskeskkonnaga kokkupuutes.
  • Number 2 näitab laudu pärast selle pinna lihvimist ja pragude täitmist (vabatahtlik meede).
  • Laud 3 näitab lauda, mis on lihvitud, impregneeritud ja õlitatud. Pange tähele erinevusi laudade 1 ja 3 vahel. Tegemist on sama laudaga - enne ja pärast konserveerimist. See näeb välja nagu uus. Piltidel on näha materjali lehtpuu oluline eelis - eksootiline puit. Seda saab väga lihtsalt taastada värskesse ja uude seisukorda.
Eksootilise puidu hooldamine
Kontakt
Privaatsuse seaded